Zapraszamy na kolejny odcinek z serii „Na czym gra”. Tym razem mieliśmy przyjemność porozmawiać z Mariuszem „Maniek” Nalepa z zespołu Strachy Na Lachy.

Gitarzysta podczas koncertów używa dwóch gitar elektrycznych – PRS Custom i Gibson SG 100 z tremolo typu Bigsby. Oprócz tego, zespół posiada “Strachową”, wspólną gitarę akustyczną Ibanez, na której gra wraz z drugim gitarzystą – Andrzejem Kozakiewiczem. Podczas tej trasy zespołu “Maniek” w jednym z utworów używa również ukulele firmy Kala z wbudowanym preampem. W podłodze efektowej muzyka znajdziemy m.in. dwa efekty firmy Strymon – Timeline i Bigsky a także ciekawe przestery firm Earthquaker Devices – Palisades oraz Mad Professor – Sky Blue Overdrive. Aktualnie Mariusz jako wzmacniacza używa swojego pierwotnego backupu – czyli Victory V30 The Countess, który podłączony jest z kolei do głośników wzmacniacza Framus Ruby Riot II, który pracuje jako kolumna.

Zatem już teraz zachęcamy Cię do obejrzenia najnowszego wywiadu “Na czym gra…” a także całej serii – z kamerami zawitaliśmy także do reszty muzyków zespołu Strachy Na Lachy.


O autorze

Komentarze zostały zablokowane