Rozpoczynamy nową serię artykułów na naszym portalu! Będą to wywiady z artystami o sprzęcie, na którym grają. Startujemy!


Nie ma nic lepszego, niż stary, dobry, Polski rock. Tym razem z naszymi kamerami odwiedziliśmy jednego z gitarzystów zespołu Urszuli – Sławka Kosińskiego.

Ze względu na zróżnicowany materiał, grany zarówno w stroju standardowym jak i obniżonym gitarzysta podczas koncertów korzysta z wielu gitar. Jako swoją ulubioną przedstawia modyfikowanego Fendera Stratocastera, który wyposażony został dodatkowo w przetwornik piezo – wykorzystywany podczas koncertów jako brzmienie akustyczne. Backupem do tej gitary jest Gibson Les Paul Traditional z 2012 roku, z przystawkami Bare Knuckle. W pedalboardzie muzyka znajdziemy tradycyjne efekt delay, chorus czy tremolo – gdzie wszystkie sterowane są przy pomocy kontrolera polskiej firmy G-Lab. Do brzmień akustycznych wykorzystywany jest przedwzmacniacz LR.Baggs. W temacie wzmacniacza możemy rozmawiać o bardzo klasycznym zestawie – czyli głowie Marshall Silver Jubilee 2555 z dedykowaną kolumną.

A jakiej gitary “Kosa” szukał za granicą oraz dlaczego ulubiony Fender Custom Shop jest troszkę… “nielegalny”? Tego i wiele więcej dowiesz się oglądając najnowszy odcinek serii “Na czym gra…”!


O autorze

Komentarze zostały zablokowane