W dzisiejszym odcinku Nagraj sobie sam pokażę Wam prosty sposób na dobrze brzmiące bębny – do tego za darmo! Wcześniej mieliście okazję poznać MT PowerDrumKit 2, natomiast dzisiaj przedstawiam Perfect Drums Player.


Perfect Drums od firmy Naughty Seal Audio poznałem już jakiś czas temu. Pierwsze wrażenie? Proste w obsłudze i świetnie brzmiące bębny! Drugie wrażenie? Za drogo, nie potrzebuję tylu bajerów. Na szczęście strona producenta oferuje swego rodzaju demo, które pozwala przyjrzeć się bliżej funkcjonalności pełnoprawnego produktu i przede wszystkim stworzyć dobrze brzmiącą perkusję w swoich utworach.

Perfect Drums Player to nic innego jak sampler VSTi z wieloma funkcjami pozwalającymi na szerokie manipulowanie brzmieniem bębnów. Za jego pomocą możemy chociażby załadować po kilka sampli odpowiadającym różnym siłom uderzenia danego elementu zestawu, przypisać komunikaty MIDI, manipulować głośnością i wiele innych. Ponadto znajdziemy też tutaj rozbudowany mikser, dzięki któremu możemy oczywiście rozrzucić cały zestaw perkusyjny na poszczególne kanały w naszym DAWie.

Co zrobić, aby cieszyć się darmowym zestawem Perfect Drums?
1. Wchodzimy na stronę theperfectdrums.com.
2. Pobieramy Perfect Drums Player klikając tutaj (Windows) lub tutaj (MAC) i instalujemy VST.
3. Ściągamy darmowy zestaw sampli klikając tutaj.
4. Ładujemy sample do Playera poprzez kliknięcie na ikonie koła zębatego przy „KIT DESIGNER”, wybieramy „Load Sampler Kit”, a następnie lokalizujemy plik z samplami, który pobraliśmy wcześniej. Wszystko widać na screenie poniżej:

Gotowe!

Teraz możemy dowolnie manipulować brzmieniem zestawu za pomocą zintegrowanego miksera. Dodatkowo, bardzo łatwo przekierujemy sygnał do naszego DAWa, aby dalej go obrabiać.

Niestety ilość próbek przypadających na warstwę w każdym elemencie zestawu jest bardzo mała. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wgrać inne próbki albo nawet swoje własne sample. Drugim problemem może być stosunkowo dziwny układ MIDI bębnów, do którego nie jesteście przyzwyczajeni. Jednak na stronie producenta znajdziecie presety mapowania MIDI pasujące do znanych Wam układów.

Na zakończenie nie pozostaje mi nic innego, jak zamieścić szybkie próbki brzmienia Perfect Drums Playera. Pierwszy plik to obrobione brzmienie samych bębnów, natomiast drugi to już pełen miks.

Wiadomo, że nie jest to szczyt marzeń. Na dynamikę uderzeń elementów zestawu przypadają tutaj tylko po dwa sample, więc jest dosyć sztucznie i płasko. Trzeba jednak pamiętać, że zestaw ten jak i plugin są całkowicie darmowe i możemy korzystać z nich jak nam się podoba. Poza tym takie rozwiązanie na pewno dobrze sprawdzi się w prostych, metalowych kawałkach w ramach szkicu/wstępnego miksu.

Dajcie znać w komentarzach co sądzicie o takim rozwiązaniu i jak sprawdza się ono u Was!


źródło: theperfectdrums.com

O autorze

2 komentarze

  1. Jak otwieram perfect drums to piszę że nie mam czym otworzyć tego programu co potrzebuje żeby odpalić perfect drums ?