Ahoj! Jako, że święta tuż tuż, mamy dla Was kilka propozycji na prezenty dla Waszych najbliższych(?) i tych dalszych(?). Okej – dla osób, którym gitara i około-gitarowa tematyka jest bliska. Zatem wyrzucamy przez okno skarpety i swetry z mikołajem i patrzymy jak to zrobić DOBRZE!

PREZENTY DO 100 zł

Ibanez Multitool Hex Wrench MTZ11

źródło:thomann.de

Tak, to gadżet od Ibaneza i nie jest czarny! (dobra koniec śmieszków). Tak naprawdę w tym urządzeniu kryją się najważniejsze klucze i podstawowe miarki do tego, aby doprowadzić swój instrument do ładu i składu bez przebijania się przez stertę kluczy pochowanych w szufladach. Prosto, schludnie, a ile czasu oszczędzonego…

Cena: ok. 70 zł

Fender CS Deluxe Guitar Care Kit

źródło:thomann.de

Kolejny must have, szczególnie jeżeli ktoś ma Fendera z Custom Shopu. Ręka do góry kto ma. Nie, nikt? Ej oszukujesz – Squier się nie liczy! Wracając do sedna: mamy tutaj 4 buteleczki specyfików do czyszczenia i polerowania ukochanego instrumentu, w tym czyścik do podstrunnicy. Całość jest zapakowana w schludny kartonik i na pewno ucieszy gitarowych czyścioszków. Aha – ci, którzy mają brudne i czarne Ibanezy też będą z tego prezentu zadowoleni!

Cena: ok. 90 zł

Gibson SVP 700L

źródło: thomann.de

Tym razem coś bardzo prostego, ale zarazem potrzebnego do egzystencji. Struny gitarowe! Tak, nie zapominajmy, że struny warto wymieniać. Nie powiemy Wam co ile, ale z takim packiem strun można przeżyć spokojne pół roku bez biegania do muzycznego czy zamawiania przez internet pojedynczych kompletów. Jak ktoś gra w normalnych strojach – będzie szczęśliwy. (Prezent nie dla osób, które grają w dzikich strojach i mierzą naciągi na gryfie przy pomocy Nabulatora, oh wait…)

Cena: ok. 90 zł

Dunlop Motorhead Lemmy Pick Set

źródło: thomann.de

Gitarowe kostki – nigdy ich za wiele. Szczególnie, że można znaleźć bardzo schludnie opakowane sygnatury. Fakt faktem to tylko kawałek plastiku, ale dla niektórych może to być miły i ciekawy prezent. Jak wyżej zestaw dla fana śp. Lemmiego i Motorhead. Równie dobrze możemy coś znaleźć dla miłośników Hendrixa czy Metalliki. Cena zestawu niewygórowana – a uśmiech gwarantowany.

Cena: ok. 30 zł

Harley Benton Guitar Strap Suede Brown

źródło: thomann.de

Gitarowy, skórzany pas to mocna propozycja dla osoby, która widzi jak kolega/koleżanka/ukochany/ukochana męczy się ze swoim starym parcianym pasem. W tym wypadku oferujemy i komfort i wygląd. Pamiętajcie, że skórzany pas jest bardzo często lekarstwem na opadające główki w gitarach. Do stówki naprawdę warto się zaopatrzyć.

Cena: ok. 90 zł

Grip-master GMR

źródła: thomann.de

Ta „zabawka” pomoże wam w miejscach, gdzie nie możecie zabrać swojej gitary, a nie chcecie pozwolić Waszym palcom na chwilę odpoczynku. Tak, regularny i stały trening tym urządzeniem pozwoli Wam na dłuższe maratony z gitarą oraz wzmocnienie mięśni odpowiedzialnych za grę na gitarze. To chyba tyle i aż tyle. Polecamy

Cena: ok. 60 zł

 

PREZENTY OD 100-200 zł

Sommer Cable The Spirit XXL Ins. 6.0 AS

źródło: thomann.de

Kabel Sommera na wtykach Neutrika to jest już konkretny przewód, który nie ma prawa być słabym ogniwem zestawu gitarowego. Wiele osób zapomina o tym i używa tanich kabli, które podatne są na wszelakie zakłócenia pola elektromagnetycznego. Dodatkowym plusem jest duża trwałość użytych materiałów w tym przewodzie, a kabelek lubi być deptany, czyż nie?  Zatem nie oszczędzajmy na przewodach, może święta to dobry moment na zmianę kabla?

Cena: ok. 140 zł

TC Electronic PolyTune Clip Tuner

źródło: thomann.de

Jeżeli znacie osobę, która ma zawsze problemy ze strojeniem, bo nie ma stroika albo ma zepsuty słuch, to zachęcamy mocno do rozważenia tego małego gadżetu. Owszem – „klipsowe” stroiki można znaleźć i za mniejszą cenę – jednak w tym przypadku mamy tutaj zawodnika z drużyny TC Electronics, która słynie ze swoich polifonicznych stroików, więc mamy przeniesienie podłogowej technologii na główkę. Osoba obdarowana na pewno się ucieszy, bo markę zna i nie zrobi z Was sknery, no i w końcu będzie wszystko stroiło.

Cena: ok 150 zł

EVH 5150 Micro Stack Ivory

źródło: thomann.de

Kochanie! Kupiłam Ci na święta 5150! Say… what?! Tak, możecie komuś kupić na święta 5150 i to w najnowszej wersji za niecałe dwie stówki. Oczywiście nie będziemy tutaj podważać jakości brzmienia 5150, bo każdy kiedyś przeżył o nim mokry sen. Wracając do meritum: jeżeli chcielibyście dać namiastkę szaleństwa i znacie osobę u której co druga rozgrzewka to „Panama”, to śmiało możecie kupić ten mini stack. Działa to na baterie i można na tym grać, no i dobrze wygląda na półce – w końcu to EVH, tak?

Cena: ok. 150 zł

PREZENTY DO 500 zł

Blackstar ID Core 10

źródło: thomann.de

Teraz zaczynamy trochę szaleństwa, tym razem naszą propozycją jest mini-combo od Blackstara, które na pewno przyda się do wszelakich ćwiczeń i gitarowych manewrów – np. do akademika lub tekturowego bloku, gdzie każdy słyszy kiedy sąsiad kicha (na zdrowie). Nowoczesna forma i wnętrzności na pewno nie odrzucą. W końcu czasy, gdzie wzmacniacze cyfrowe brzmią jak CYFRA odeszły, prawda?

Cena: ok. 400 zł

Baton Rouge V2 sun

źródło: thomann.de

Ileż można grać na tych gitarach, same ciężkie przestery i brudne fuzzy, a na cleanie grają tylko P…(eriphery). Nasza propozycja to ukulele – na pewno fajny i przyjemny dla ucha instrument, dzięki któremu możemy bawić się różnymi akordami oraz ćwiczyć rytmikę, jest małe i można je zmieścić do plecaka. A i jeszcze jedno, można na nim (tylko na ukulele!) zagrać „Somewhere over the Rainbow”

Cena: ok. 300 zł

PREZENTY W GRANICACH 1000 zł

Line6 Relay G10

źródło: thomann.de

Jeżeli chcesz się popisać przed delikwentem, bądź jesteś bogatym wujkiem i widzisz jak siostrzeniec się potyka o kable warto pomyśleć o zestawie bezprzewodowym! Nie dość, że praktyczne i użyteczne, to ile szacunku zdobędziesz! Polecamy ten model szczególnie dlatego, że w swoim przedziale cenowym jest to już rynkowy killer od pewnego czasu, a poskakać z gitarą każdy chce po pokoju, right?

I to by było na tyle, pamiętajcie o gitarowych prezentach, o swetrach i skarpetach też pamiętajcie – żeby nie było.

ADIOS!


O autorze

Komentarze zostały zablokowane