Nadszedł dzień, kiedy w moim małym świecie pojawił się maluch. Od samego początku wiedziałem, że musi mieć w sobie muzykę i nie zawiodłem się. Od kiedy świadomie zaczął ruszać łapkami, gdy tylko mógł łapał za gitarę i szarpał za struny. Jasnym stało się, że musi dostać swój instrument, tylko co to wybrać dla rocznego dziecka?

Zaczęło się od zabawkowej gitary, którą młody dostał na święta. Firmowa zabawka z dwoma trybami pracy, uczy cyferek i kształtów. Z tym, że nie jest to instrument. Nie wydaje dźwięków prawdziwie „gitarowych” i dziecko nie da się tak łatwo oszukać.

Nie było wyjścia, trzeba było spróbować czegoś bardziej profesjonalnego. Padło na Les Paula.

Kolejna zabawkowa gitara, ale skierowana do trochę starszych dzieci. Posiada struny, mostek, klucze i przetworniki jak prawdziwy instrument.Ma też możliwość odtwarzania dźwięków, naciskając potencjometr zagra rockową melodię, a pickguard jest symulacją floyd rose’a. Za moich czasów takich zabawek nie było.

W dalszym ciągu jednak – to nie instrument. Za jakiś czas na pewno sprawię dzieciakowi gitarę o rozmiarach 1/2, ale może spróbować czegoś innego? Internet jak zawsze przychodzi z pomocą. W odmętach youtube natrafiłem na Bum Bum Rurki:

Czym są te Bum Bum Rurki? Każdy z nas wie, że puste w środku przedmioty o różnej długości wydają różne dźwięki. Producent wpadł na pomysł, by stworzyć zestaw takich rurek, o określonym dźwięku, w różnych kolorach specjalnie dla dzieci. Wykonane są z wysokiej jakości nieszkodliwego plastiku.

Podstawowy zestaw zawiera osiem rurek zapewniającą użytkownikom wszystkie dźwięki z gamy C-dur. Czyli takie duże dzwonki z podstawówki. Jak wiadomo, wszystkie dzieci lubią uderzać w coś, czy to zabawką, czy głową, a rurki są po prostu do tego stworzone:

Zestaw diatoniczny o którym pisałem, to koszt 119 zł, ale możemy na początek zaopatrzyć się najprostszy zestaw chromatyczny, który kosztuje 79 zł.

Podstawowy zestaw Bum Bum Rurek możecie kupić tutaj:
http://www.instrumentydladzieci.pl/pl/p/Zestaw-Diatoniczny-Bum-Bum-Rurki/100


Dystrybutor: http://www.bumbumrurki.pl/

 

O autorze

Komentarze zostały zablokowane