Powoli zaczynają docierać do nas próbki i prezentacje nowiutkich instrumentów ze stajni Roba Chapmana. Możemy już nieco bliżej przyjrzeć się odświeżonej wersji ML3.


ML3 Pro Traditional to nowa odsłona nowoczesnego podejścia do tematu telecastera. Chapman i spółka zastosowali w tym projekcie kilka patentów, które nieco odchudzają korpus i zwiększają ergonomię gry. Ponadto mamy do wyboru dwa całkiem ciekawe wykończenia i solidny osprzęt – klucze Hipshota, specjalnie zaprojektowany mostek z mosiężnymi siodełkami oraz przetworniki Chapman Mojo Hand.

Jeżeli chodzi o budowę gitary to mamy do czynienia z deską z jesionu. Przytwierdzono do niej klonowy gryf z podstrunnicą z tego samego drewna. Miłym akcentem jest fakt, że szyjka została zmatowiona, a krawędzie podstrunnicy gładko zaokrąglone.

Chapman wprowadził jakiś czas temu do swojej oferty szereg nowych modeli i podzielił swoje produkty na serię Standard i Pro. Część produkcji została też przeniesiona do innej fabryki. Podobno stosunek ceny do jakości ma być jeszcze lepszy niż dotychczas i firma będzie mogła teraz zaoferować instrumenty nieco bardziej „prestiżowe” – ale tego jeszcze nie było nam dane sprawdzić.

W każdym razie za model ML3 Pro Traditional zapłacimy około 3800 zł, a w zestawie otrzymamy gitarę z twardym futerałem i założonymi strunami D’addario z serii NYXL. Póki co ciężko coś więcej na ten temat powiedzieć. Zresztą znacznie bardziej interesuje mnie model ML1 Modern Baritone.

 


źródło: chapmanguitars.co.uk

O autorze

Komentarze zostały zablokowane