Styczeń 2018, początek roku, NAMM 2018 – zatem wysyp zapowiedzi nowych serii i modeli nie dziwi. Zobaczmy, co przygotował dla nas Cort!


Seria X Corta – czyli najpopularniejsza linia gitar elektrycznych tej firmy – ma być mocno ulepszona. Producent ma zamiar wprowadzić nie tylko bardziej wyszukany wygląd i udoskonaloną ergonomię, ale także zastosować lepsze podzespoły. I tak otrzymamy modele z przetwornikami EMG 81/60, mostkiem Floyd Rose Special, konstrukcją NTB (5-części: klon i wenge) oraz naturalne wykończenia z widocznymi słojami drewna.

W linii KX też zauważymy wpływy nowoczesnego podejścia do instrumentów. Model KX500FF będzie modną ostatnio konstrukcją z multi-skalą i kolorowym topem z topoli oczkowej. Skala 25.5-27″, korpus z jesionu bagiennego, 5-częściowy korpus z klonu i amarantusa oraz przetworniki EMG707. Miejmy nadzieję, że tutaj cena będzie atrakcyjna – wtedy ten model przejedzie po konkurencji jak walec.

Pośród basów Corta również znajdziemy modele z multi-skalą. Możemy się spodziewać dwóch modeli single-cut, które także posiadają konstrukcję typu NTB. Producent twierdzi, iż będą to profesjonalne instrumenty z wysokiej półki bez butikowej ceny. Zobaczymy!

Szykuje się też wysyp innych elektryków, a także rozbudowa linii akustyków Gold Series oraz modele Aged To Vintage, EasyPlay i Grand Regal Series. Tutaj na szczegóły już musimy nieco poczekać.

Nowych modeli możemy się spodziewać w okolicach czerwca 2018.


dystrybutor w Polsce:  Mega Music.
źródło: cortguitars.com

O autorze

Komentarze zostały zablokowane