BOSS ogłasza wprowadzenie do swojej oferty dwóch nowych (a jakże) kostek. Jedna z nich będzie skierowana do entuzjastów gry na gitarach elektro-akustycznych, druga zaś to kompresor.


BOSS AD-2 to rozbudowany procesor przeznaczony do gitar elektro-akustycznych. Jego zadaniem ma być nadanie gitarze przestrzennego brzmienia, które wyjątkowo trudno osiągnąć z samego piezo umieszczonego pod mostkiem. Ma on idealnie odwzorowywać wszelkie niuanse pogłosu i dźwięku samego pudła. To wszystko za sprawą trzech gałek – ambience, notch i acoustic resonance. Ponadto AD-2 posiada wyjście DI i świetnie nada się też do studia.

źródło: boss.info/us/

BOSS CP-1X to podobno kompresor nowej generacji oparty na technologii Multi-Dimensional Processing… Dzięki jej zastosowaniu kostka ta w inteligentny sposób analizuje sygnał wejściowy w czasie rzeczywistym w wielu wymiarach (serio?) i dostarcza nam szerokie możliwości kontroli dynamiki dźwięku.

W porównaniu do standardowych kompresorów CP-1X nie ingeruje w brzmienie gitary i zapewnia naturalną kompresję pasującą do każdego stylu gry. Wszystkie parametry będzie można kontrolować za pomocą czterech gałek – level, attack, ratio i comp – a wizualizację działania kompresji zapewni nam mały, 16-segmentowy wyświetlacz.

źródło: boss.info/us/

No cóż… Dawno takich bzdur o kostkach nie czytałem. To o czym zapewnia BOSS to jedno, a to co dostaniemy to drugie. Pożyjemy – zobaczymy. Szczegóły zapewne wkrótce. Krótkie prezentacje poniżej.


źródło: boss.info/us/

O autorze

Komentarze zostały zablokowane