Jeżeli graliście kiedyś na Elixirach albo jakichkolwiek innych strunach z powłoką antykorozyjną (jak zwał tak zwał), to mogliście odnieść wrażenie, że zachowują się one pod palcami nieco nienaturalnie i trochę inaczej niż „zwykłe” struny. Właśnie temu ma zapobiegać nowa seria.


Elixir OPTIWEB to struny, które według producenta oferują wyjątkowo długą żywotność strun znaną z ich poprzednich produktów, ale mają też zachowywać się pod palcami gitarzystów dokładnie tak, jak standardowe struny. Całkowicie nowa powłoka ma chronić przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi i jednocześnie pozwalać strunom na pełne wybrzmiewanie oraz zapewnić naturalne wrażenia z gry.

Czy poprzednie wypusty Elixira były złe? Raczej nie, ale zapewne trafili się narzekający klienci i to właśnie do nich skierowane są OPTIWEBy. Standardowo (jak to u Elixira) będziemy mieli niewielki wybór grubości strun, czyli Super Light (9-42), Custom Light (9-46), Light (10-46), Light/Heavy (10-52) oraz Medium (11-49). Dostępności i przybliżonych cen jeszcze nie znamy.

Na stronie producenta możemy dokonać porównania brzmień strun z nową powłoką i bez.


źródło: elixirstrings.com

O autorze

Komentarze zostały zablokowane