Firma Neunaber prezentuje urządzenie Iconoclast Speaker Emulator – czyli w pewnym sensie kostkę, która w łańcuchu brzmienia ma zastąpić głośnik gitarowy.


Nie da się ukryć, że głośnik w kolumnie to jeden z ważniejszych czynników w generowaniu brzmienia. Istnieją jednak gitarzyści, którzy na żywo i przy nagrywaniu korzystają  z różnych preampów i efektów, a w swoim setupie nie posiadają kolumny. Iconoclast jest właśnie dla nich.

To małe urządzenie posiada tylko kilka gałek, za pomocą których kontrolujemy kolejno:
– głośność wyjścia słuchawkowego
– rozmiar wirtualnej kolumny
– odpowiedź i reakcję głośnika na wzmacniacz
– wysokie częstotliwości reprodukowane przez głośnik.

Ponadto mamy do dyspozycji zestaw zbalansowanych oraz niezbalansowanych wejść i wyjść, zatem urządzenie może pracować zarówno w mono jak i stereo. Jednak to nie wszystko, gdyż Iconoclast można podpiąć do komputera za pomocą wyjścia micro USB i dzięki oprogramowaniu producenta jeszcze dogłębniej zmieniać parametry brzmienia końcowego.

Brakuje mi tylko możliwości wgrywania własnych odpowiedzi impulsowych, ale nie można mieć wszystkiego. Na piśmie i w prezentacjach Iconoclast wydaje się być całkiem sensownym rozwiązaniem. Zresztą najlepiej obejrzeć prezentacje producenta, żeby zobaczyć o co dokładnie tutaj chodzi:

Cena? 249$ w preorderze. Pierwsze dostawy planowane na luty 2017.


źródło: neunaber.net

O autorze

Komentarze zostały zablokowane