Każdego roku producenci wypuszczają całe tony gitar. Albo się starzeję, albo nie powstaje już nic ciekawego – bo nic nie jest w stanie mnie już zaskoczyć i nie wywołuje GASu. Na szczęście w katalogu ESP/LTD na 2019 pojawiła się jedna całkiem ładna propozycja – szóstka z multiskalą, która wygląda obiecująco!


Standardowo wybrałem kilka bardziej interesujących moim zdaniem instrumentów, które przedstawię krótko poniżej. Oczywiście lista nowości jest o wiele dłuższa i znajdziecie ją na stronie producenta. Jedziemy!

M-1000 MULTI-SCALE
To chyba pierwsza fabryczna szóstka z multiskalą, która przypadnie do gustu każdemu, kto chciałby taki instrument, ale bez nadmiarowej liczby strun – czyli mi. M-1000 oferuje skalę 26.5”-25.5”, mahoniowy korpus z klonowym topem, 5-częściowy gryf klon/amarant, mostek od Hipshota oraz przetworniki Seymour Duncan Sentient/Nazgul z możliwością rozłączania cewek. Ja się jaram!

E-II M-II NT
Producent dodał też przetworniki Bare Knuckle do kilku gitar z serii E-II. Model M-II w wykończeniu Black Natural Fade posiada top z klonu „pawie oczko”, mostek Hipshota oraz przetworniki Aftermath Tyger. Dostępna będzie również wersja siedmiostrunowa w wykończeniu Purple Natural Fade i pickupami Warpig 7st Tyger.

EC-1000T
Kilku nowości i usprawnień doczekała się też lubiana przez wszystkich seria EC. Producent wprowadzi między innymi model EC-1000T w wykończeniu Honey Burst Satin. Ponadto będzie to chyba pierwszy instrument ze stajni LTD, który fabrycznie będzie posiadał przetworniki Fishman Fluence Open Core Classic!

To tyle ode mnie. Więcej nowości od ESP/LTD zobaczycie na stronie producenta. Dajcie znać w komentarzach, które modele najbardziej Was zainteresowały.


źródło: www.espguitars.com

O autorze

Komentarze zostały zablokowane