O prototypach planowanych przez Framusa pisaliśmy już jakiś czas temu. Teraz firma oficjalnie przedstawia dwa nowe modele, które zostaną włączone do ich oferty.


Blank oraz Television to modele, które będą oferowane w wersjach Masterbuilt Custom Shop i Teambuilt Pro Series. Zatem nie będą one należeć do tanich instrumentów.

Blank to gitara, która swoim kształtem luźno nawiązuje do telecasterów. Do wyboru będziemy mieć wersję na singlach (Seymour Duncan Quarter Pound STL-3/STL-1) oraz humbuckerach (Seymour Duncan Humbucker SH-4/SH-1). Reszta specyfikacji prezentuje się dosyć standardowo: korpus wykonany z olchy, gryf klonowy, podstrunnica palisandrowa. Po szczegóły odsyłam na stronę producenta. Z ciekawostek: konstrukcja została zaprojektowana we współpracy z Devinem Townsendem.

Model Television natomiast to gitara typu hollowbody nawiązująca do starszych modeli produkowanych przez Framusa. Korpus będzie wykonany z mahoniu, na topie i tyle instrumentu znajdziemy klon płomienisty AAAA. Gryf to mahoń z hebanową podstrunnicą. Mostek to Tune-O-Matic ze stop-tailem. Do wyboru będzie wariant z humbuckerami Seymour Duncan APH-1 lub P-90 – również od Seymoura.

Ceny? Blank w wersji Teambuilt to koszt od 2110 do 2290€, a Television między 2990 a 3050€. Masterbuilt w obu wypadkach będzie zapewne znacznie droższy, ale dokładnych kwot jeszcze nie znamy.


źródło: www.warwickbass.com

O autorze

Komentarze zostały zablokowane