Gadżetów do nauki gry na gitarze nie brakuje – mieliśmy już podejścia do tematu w stylu FRETX czy Fret Friend. Przed Wami kolejna próba podbicia tego rynku produktem o nazwie Fret Zeppelin!


Fret Zeppelin to pomysł w całości bazujący na diodach LED. W założeniu ma w trakcie ćwiczeń i gry podpowiadać nam gdzie postawić palce, aby zagrać konkretny akord czy partię z danego utworu. Wszystko będzie współpracowało z aplikacją na urządzenia mobilne, która zapewne będzie nam wyświetlać lekcje, akordy, posłuży też jako stroik i nie tylko.

Samo „urządzenie” nie zajmuje dużo miejsca, łatwo się instaluje i wygląda wyjątkowo ładnie w ciemności – bo poza używaniem Fret Zeppelina do nauki, możemy też po prostu generować nim ciekawe kolory… Ma trafić do sprzedaży prawdopodobnie w październiku. Twórcom udało się już osiągnąć zamierzony pułap finansowania, więc wszystko wskazuje na to, że urządzenie ujrzy niebawem światło dzienne.

Zainteresowani? Koszt ma oscylować w granicach 200$, więc dla początkującego może to być całkiem sporo i nawet przewyższać koszt pierwszej gitary. Według producenta nauczymy się dzięki niemu grać na gitarze w 60 sekund, więc cena chyba i tak jest niska.


źródło: kickstarter.com

O autorze

Komentarze zostały zablokowane