Wszystko wskazuje na to, że Ibanez wprowadzi do swojej oferty nowy model barytonowy!


RGD3127 to kolejny instrument z wydłużoną skalą, który najprawdopodobniej niedługo zasili katalog firmy Ibanez w dziale Prestige. Standardowo będzie to produkcja Japońska budowana w fabryce Fujigen.

W zasadzie to nie ma tutaj żadnego zaskoczenia – jedyną ciekawostką może być białe wykończenie gitary (o nazwie Pearl White Flat) i klonowa podstrunnica. Reszta specyfikacji to: gryf Wizard-7 Prestige z 5 części (klon i wenge z tytanowymi prętami wzmacniającymi), lipowy korpus, most Lo Pro Edge 7, klucze Gotoh i przetworniki DiMarzio Fusion Edge.

Jak na razie w internecie widzimy cenę około 2400$, ale pewnie szczegóły na temat dokładnej kwoty i dostępności poznamy niebawem.

AKTUALIZACJA: Pojawiła się też informacja o dwóch nowych modelach RG652AHB w wykończeniu Weathered Black – do wyboru wersja z mostem stałym (Gibraltar) i ruchomym (Edge Tremolo). Obie gitary będą mieć jesionowe korpusy, 5-częściowe gryfy Super Wizard HP (klon i orzech), palisandrowe podstrunnice, klucze Gotoh i białe przetworniki DiMarzio Fusion Edge. Trzeba przyznać, że takie wykończenie prezentuje się całkiem ciekawie. Uroku dodaje też główka w rewersie. Cena? Około 1800-1900$.

 


źródło: www.ibanez.com

O autorze

Komentarze zostały zablokowane