Pamiętacie małe i bardzo dobrze brzmiące wzmacniacze od VOXa, które mogliście u nas obejrzeć tutaj? Co ten produkt ma wspólnego z nową kostką Ibaneza? Zapraszam do lektury poniżej!


Ibanez Nutube Screamer to kolejne wcielenie kultowego „teesa”, które tym razem korzysta z technologii Nutube. Jest to rozwiązanie opracowane przez firmę KORG, a w świecie gitarowym zostało niedawno wykorzystane we wzmacniaczach VOX z serii MV. Zasada działania z punktu widzenia technicznego nie jest mi znana, ale generalnie ma to być z założenia rozwiązanie bardzo lekkie, kompaktowe, no i przede wszystkim zapewniające dużą moc oraz naturalność brzmienia – jak w prawdziwej lampie!

Nutube Screamer ma zatem zapewnić jeszcze lepsze doznania brzmieniowe niż wszyscy poprzednicy oraz jeszcze więcej naturalności i możliwości „dopalania” kanału przesterowanego w naszych wzmacniaczach.

Niestety oficjalnej specyfikacji jeszcze nie znamy, brak też jakichkolwiek materiałów promocyjnych. Jednak w nowym katalogu Ibaneza można dojrzeć krótką specyfikację, która – poza zastosowaną technologią Nutube od KORGa – zawiera standardowy zestaw gałek (Drive, Tone, Level, Mix), wejść i wyjść oraz może zasilanie baterią bądź zasilaczem. Standard.

Oficjalnych cen również nie znamy – jedynie gdzieś na zagranicznych stronach pojawia się kwota około 240£.


źródło: ibanez.com

O autorze

Komentarze zostały zablokowane