KORG Kaossilator to już dość leciwy sprzęt. W formie aplikacji na iOS dostępny jest już od paru ładnych lat i cieszył się dużą popularnością. Od niedawna można go także kupić i używać na Androidzie.


KORG Kaossilator dla Androida to syntezator w formie aplikacji, która pozwala każdemu cieszyć się banalnie prostym i przyjemnym tworzeniem muzyki tylko za pomocą gestów na ekranie smartfona. Ortodoksyjni muzycy mogą oczywiście sprzeciwiać się generowaniu dźwięków w taki sposób, ale nie da się ukryć, że coś takiego może stanowić nie lada frajdę.

Aplikacja pozwala nam na muzykowanie tylko poprzez dotykanie ekranu w odpowiedni sposób. Nie wymaga to żadnej wiedzy z zakresu teorii muzyki, gdyż Kaossilator tworzy frazy, melodie i przebiegi na bazie konkretnej skali/tonacji.

Do wyboru mamy 150 brzmień, które pokrywają w zasadzie wszystkie style muzyczne z okolic elektroniki. Cała zabawa polega głównie na tworzeniu loopów – mamy do dyspozycji 50 pętli w różnych klimatach i możemy na nich zbudować do 5 własnych warstw.

Android nie może się pochwalić zbyt dużą liczbą porządnych aplikacji muzycznych, ale Kaossilator wydaje się być całkiem solidną pozycją. Żeby go wypróbować musicie mieć telefon z wersją Androida 5.0 lub wyższą, 41 zł, a sądząc po promocyjnym filmiku – warto też zaopatrzyć się w skórzane spodnie. Aplikację kupicie bez problemu w Sklepie Play Google.


źródło: www.korg.com

O autorze

Komentarze zostały zablokowane