Nadchodzi mniejszy i tańszy brat dużej podłogi od firmy Line 6!


Wcale nie tak dawno mieliśmy przyjemność przyjrzeć się bliżej Helixowi od L6. Na horyzoncie widać też wersję VST. A teraz wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że niebawem będziemy mieć do czynienia z mniejszą, lżejszą i przede wszystkim tańszą wersją Helixa – producent zapowiedział bowiem wersję LT.

Helix LT, czyli coś, co dwa dni temu uznałem za primaaprilisowy żart, jest jednak prawdą. Firma Line 6 ma zamiar wprowadzić na rynek nieco prostszy modeler podłogowy, który będzie znacznie bardziej łaskawy dla kieszeni. Najbardziej znaczne różnice względem dużej wersji „floor”, to ograniczony zestaw wyjść i wejść oraz brak wyświetlaczy nad każdym z przycisków nożnych. Duży i czytelny ekran pozostaje ten sam, a sama obudowa w całości przypomina nieco tą z Firehawka.

Jeżeli chodzi o brzmienia, to wygląda na to, że wersja LT nie powinna być gorsza od standardowego Helixa. Dodatkowo presety stworzone zarówno w wersji floor jak i rackowej będą mogły być współdzielone także z LT. Niestety nie wiadomo do końca, czy nowe urządzenie nie będzie miało nieco słabszego procesora, co znacznie utrudni tworzenie rozbudowanych łańcuchów brzmień.

Jak będzie w rzeczywistości? Pożyjemy – zobaczymy. W każdym razie więcej szczegółów poznamy zapewne już niebawem. Cena krążąca w internecie na chwilę obecną to około 1000$. Mam nadzieję, że jeszcze spadnie.


źródło: line6.com

O autorze

Komentarze zostały zablokowane