Jeżeli zawsze marzyliście o świetnie brzmiących ścieżkach basu bez udziału basisty i samego basu – nie szukajcie dalej. MODO BASS od IK Multimedia ma być przełomem w dziedzinie pluginów, które wypełniają dolne pasmo.


MODO BASS w przeciwieństwie do dotychczasowych instrumentów VST nie bazuje na samplach, a na modelowaniu fizycznym. Znaczy to tyle, że ma on podobno wiernie odzwierciedlać wszelkie niuanse, które normalnie zachodzą pomiędzy gitarzystą, basówką i resztą sprzętu. Zatem będziemy tutaj mieli do czynienia chociażby z symulowaniem wpływu pozycji przetworników względem strun, skali instrumentu, materiału użytego do budowy gitary, rodzaju artykulacji, ilości strun i wiele innych zmiennych, nie wspominając o wzmacniaczach i reszcie sprzętu. Do wyboru będzie aż 12 modeli basówek bazujących na wielu znanych instrumentach.

Zatem niebawem dzięki firmie IK Multimedia będziecie mogli osiągnąć doskonałe i naturalne brzmienie basu bez udziału basisty. Aby to zrobić złóżcie preorder za niecałe 185€. Dokładnej daty premiery jeszcze nie znamy, ale zapowiada się ciekawie. Mała prezentacja producenta poniżej:


źródło: ikmultimedia.com

O autorze

Komentarze zostały zablokowane