PRS oficjalnie zapowiedział nową sygnaturę gitarzysty Alter Bridge (i paru innych kapel). Specka? Proszę bardzo! Mahoniowy korpus, top z klonu płomienistego, z takiegoż samego klonu gryf i most wrap-around. W dodatku jest to gitara dla fanów low-tuningu! Prawdziwy baryton! Skala? 25,5″… Cooo?


Markoni Tremontoni, pls…

Nie wiem jak Wam, ale mnie się zawsze wydawało, że prawdziwy baryton zaczyna się od 27″.

Najlepsze jest jednak hasełko ukute przez jeden z zagranicznych portali: „Drop it to C#!”. Już słyszę te anielskie trąby w rytmie djent, grane w tym typowym dla starego, dobrego thrashu strojeniu. Parskłem już zupełnie, gdy okazało się, że chodzi jednak o drop-C#. Gitara będzie tak fabrycznie nastrojona i sprzedawana ze strunami 14-68. Dobrze przeczytaliście, do drop-C#. Na skali 25,5″. Zapowiada się ostra rzeźnia, w szczególności dla waszych palców.

Jak pisze sam zainteresowany na stronie producenta:
„Ta gitara jest spełnieniem marzeń dla ludzi takich jak ja, którzy chcą stroić instrument nisko, a jednocześnie zachować możliwość grania solówek.” 

Możliwość grania solówek z kompletem strun zaczynającym się od 14 i ze struną G w owijce. To może zadziałać.

Tak czy inaczej, gitara jest w ofercie limitowanej, zamówienia można składać u autoryzowanych dealerów marki, od 6 października do 20 grudnia. Wiosło sprzedawane jest w komplecie z kejsem.

Pojęcia nie mam co tu się odj… aniepawliło, że szóstka w standardowej skali jest sprzedawana nagle jako najprawdziwszy baryton, tym bardziej, że PRS-owi zdarzało się w przeszłości strugać wiosła z przedłużaną menzurą. Vide choćby sygnaturka Mushoka ze Staind. Powtórzę więc swoją dobranocną mantrę: „Nie mam siły do tego g*wna…”, pogram na moim barytonowym Ibanezie (też 25,5″) i pójdę spać.

Dobranoc.


źródło: prsguitars.com

O autorze

Komentarze zostały zablokowane