Seymour Duncan wypuszcza do ogólnodostępnej sprzedaży nowy model przetworników, dostępny do tej pory wyłącznie przez ich Custom Shop.
Humbuckery High Voltage stworzono na potrzeby znanego muzyka AC/DC Angusa Younga, opracowane zostały w 2008 roku na bazie przetworników Pearly Gates.
Przetworniki oparte zostały o magnesy Alnico II, cechują się rezystancją na poziomie 8.6K dla wersji Bridge, oraz 7.7K dla Neck.
Zastosowany przez Seymour Duncan proces postarzania pokrywy przetwornika ma nadać im wyjątkowy wygląd, a dodatkowo zapewnić lepszą ochronę metalu przed potem i korozją.
Cena za komplet humbuckerów w chromowanej obudowie opiewa na 300$. Istnieje opcja wyboru innego wykończenia pokryw przetworników, za które trzeba dodatkowo dopłacić 20-40$.
źródło: seymourduncan.com