Esoterik to kalifornijski producent gitar, który sam siebie opisuje jako elitarną firmę produkującą zarąbiste instrumenty z najwyższej półki.


Jakiś czas temu firma ogłosiła wprowadzenie do swojej oferty modelu LK27, czyli sześciostrunowego barytonu ze skalą 27″ i konstrukcją neck-thru body. Skrzydła gitary wykonane są z jesionu bagiennego, gryf to 5-częściowa przekładka klonu i orzecha, a podstrunnica wykonana jest z palisandru i z tego materiału wykonany jest też binding okalający szyjkę. Jeżeli chodzi o osprzęt, to mamy tutaj klucze Gotoha, siodełko Graptecha, 24 progi jumbo ze stali nierdzewnej, pasywne przetworniki Seymoura Duncana JB i 59 oraz mostek TonePros. Dodatkowo mamy świecące w nocy markery boczne – chyba staje się to już standardem w produkcjach z wyższej półki, albo jest po prostu modne.

LK27 jest jak na razie dostępny w wykończeniu naturalnym. Na czarny mat można już składać preordery. Cena tego modelu oscyluje w granicach 900$ i wraz z gitarą za te pieniądze otrzymamy twardy case. Moim zdaniem – jak na taką specyfikację – to bardzo rozsądna suma.

Trzeba przyznać, że jest to całkiem ciekawy model. Gdyby nie cena i słaba dostępność w naszym kraju, to mocno bym się nią interesował – sensownych i szeroko dostępnych barytonów sześciostrunowych u nas jak na lekarstwo.


źródło: esoterikguitars.com

O autorze

Komentarze zostały zablokowane