Wielkimi krokami nadchodzi rok 2019 i producenci powoli zaczynają pokazywać swoje propozycje. Schecter przedstawił jakiś czas temu serię Reaper – zobaczcie, czego się spodziewać.


Seria Reaper obejmuje cztery warianty gitar: szóstkę z mostem stałym, ruchomym, ruchomym z przetwornikiem Sustainiac oraz siódemkę z mostem stałym w multiskali. Dodatkowo każdy model występuje też w wersji leworęcznej – ale zdaje się, że będą dostępne tylko w jednym kolorze. Pozostałe instrumenty będzie można nabyć w wykończeniu Satin Charcoal Burst, Satin Inferno Burst oraz Satin Sky Burst.

Instrumenty są produkcji indonezyjskiej i nie da się ukryć, że wyglądają łudząco podobnie do ostatnich wyrobów chociażby Corta, Ibaneza czy świeżych wypustów Solar Guitars pochodzących z tego samego kraju.

Specyfikacja nowej serii obejmuje: korpus z jesionu bagiennego z nakładką z topoli, 5-częściowy gryf klon/orzech o profilu Ultra-Thin C z hebanową podstrunnicą oraz przetworniki Schecter Diamond Decimator (lub Sustainiac pod gryfem w wersji FR S). Osprzęt to: stały most Schecter Custom Hardtail, Floyd Rose 1500 lub Hipshot Hardtail (.125) w wariancie siedmiostrunowym z multiskalą.

Niestety nie znamy jeszcze ani przewidywanej ceny poszczególnych modeli, ani ich dostępności w naszym kraju – ale z pewnością dowiemy się tego wkrótce. Poniżej znajdziecie galerię dostępnych modeli i wykończeń, a więcej szczegółów oczywiście na stronie producenta.

Reaper-6 Satin Charcoal Burst (SCB)

 

Reaper-6 FR Satin Inferno Burst (SIB)

 

Reaper-6 FR S Satin Sky Burst (SSKYB)

 

Reaper-7 Multiscale Satin Inferno Burst (SIB)

 


źródło: www.schecterguitars.com

O autorze

Komentarze zostały zablokowane