Jeden z największych producentów przetworników zapowiada wprowadzenie do swojej oferty całkowitej nowości. Ale czy to rzeczywiście taka nowinka, to już musicie zdecydować sami…


Seymour Duncan Duality to humbuckery, które w swojej konstrukcji łączą cechy przetworników pasywnych i aktywnych. Można już chyba tutaj mówić o pewnej modzie na rynku, bo takie rozwiązania widzieliście już chociażby u Fishmana czy EMG i cieszą się one już dużą popularnością.

Co zatem dostajemy od SD w tych opartych o magnesy Alnico 2 pickupach? Dość standardowy zestaw obietnic: będą selektywne, wyjątkowo czułe na artykulację, nadające się zarówno do agresywnych, nowoczesnych riffów jak i lżejszych klimatów itd. Jak brzmią w rzeczywistości – może kiedyś sprawdzimy. Póki co możecie je usłyszeć w demku zrobionym przez Keitha Merrowa, u którego wszystko zawsze brzmi dobrze.

Duality można będzie nabyć jak na razie tylko w wersji 6-strunowej, w wersji standardowej bądź trembucker, a wykończenia do wyboru są dwa – czarne i w zeberkę. Cena w naszym kraju zapewne będzie oscylowała w granicach 450 zł za sztukę, ale to się jeszcze okaże. Merrow w akcji poniżej:


źródło: seymourduncan.com

O autorze

Komentarze zostały zablokowane