Seymour Duncan jakiś czas temu ogłosił wypuszczenie nowej sygnatury Blackout’ów stworzonej we współpracy z Jeff’em Loomis’em – znanym wszystkim m.in. z zespołu Arch Enemy i kolaboracji z Keith’em Merrow’em w Conquering Dystopia.


Nowy twór Seymour’a, to aktywny set inspirowany brzmieniem pasywnych przetworników o wysokim sygnale, które mają zachować dynamikę i klarowność nawet przy bardzo dużym gainie. Według producenta i Jeff’a, wiernie odzwierciedlają każdy detal w trakcie grania ciężkich i mocnych riffów oraz zapewniają wystarczający sustain przy szybkich, skomplikowanych solówkach.

Blackouty sygnowane nazwiskiem Loomis’a są dostępne w wersji sześcio i siedmiostrunowej, w obudowie ze szczotkowanego niklu – zarówno w wersji „passive mount” jak i „soapbar” (dla wersji 7s).

Poniżej pickupy w akcji oraz komentarz Jeff’a:


źródło: seymourduncan.com

O autorze

2 komentarze

  1. Każdy prawdziwy fan muzyki metalowej wie, gdzie grał i co stworzył Jeff Loomis, dlatego nie wspominamy o „klasyce” a dajemy możliwość poznania też innych dokonań Jeffa, jak na przykład wyłącznie gitarowy projekt CD z Keithem Merrowem. I jak widać, w newsie jak byk stoi: „m. in.”.