Owiana tajemnicą marka gitar Ola Englunda wreszcie ujrzała światło dzienne! Poniżej przedstawiamy spektrum dostępnych modeli oraz specyfikację SOLAR Guitars.


Znany wszystkim entuzjastom gitar Ola Englund zakończył jakiś czas temu współpracę z marką Washburn i zapowiedział stworzenie własnej firmy zajmującej się budową i sprzedażą instrumentów. Dzisiaj już wiemy prawie wszystko o jego projekcie.

Do wyboru będą serie A, S, E, V oraz modele sygnowane. Zatem jeżeli chodzi o kształt, to będziemy mogli wybierać między agresywnymi superstratami z mocno zaznaczonymi rogami, bardziej łagodnymi superstratami w stylu RG, eksplorerami, vaukami, no i sygnaturami – ot cała filozofia.

Cechami wspólnymi w specyfikacji instrumentów są przede wszystkim klucze Grover, progi jumbo oraz przetworniki Seymour Duncan Solar. Jeżeli chodzi o mostki i skale to wybór będzie dość szeroki i zwolennicy muzyki około metalowej powinni być zadowoleni – będziemy mieć możliwość zamówienia gitar z mostkiem Evertune, Floyd Rose lub stałym, a skale od 24.75″ do 26.5″.

Najbardziej nurtującym wszystkich pytaniem jest to, kto i gdzie buduje gitary Englunda? Wszystko wskazuje na to, że krajem ich produkcji jest Indonezja, zatem możliwe, iż jest to fabryka produkująca na przykład gitary Chapmana i wiele innych.

Pełne spektrum modeli i więcej szczegółów znajdziecie na poniższych filmach. Ceny poszczególnych instrumentów (całkiem przyjazne) znajdziecie na stronie SOLAR Guitars. Nie wiem jak Wy, ale ja jestem bardzo ciekaw jak gitary prezentują się na żywo.


źródło: solar-guitars.com

O autorze

Komentarze zostały zablokowane