Fender postanawia powoli wprowadzać do swojego portfolio aplikacje na smartfony i tablety. Poznajcie dzisiaj Fender Tune dla iOS!


Trzeba przyznać, że Fenderowi nie spieszyło się ze stworzeniem sensownego stroika dla swoich klientów. Firma produkuje już praktycznie wszystko (czekam na zmywarki), a dopiero teraz powstaje takowy tuner. W dodatku tylko dla iOS – więc użytkownicy Androida (których w naszym kraju jest bardzo dużo) mogą o nim zapomnieć. Nie mam pojęcia, co stało tutaj na przeszkodzie, ale na przykład stworzony przez BOSSa TU-3 bezproblemowo działa na obu platformach.

W każdym razie Fender Tune będzie pracować w dwóch trybach: manualnym oraz automatycznym. Pierwszy z nich po prostu podaje nam konkretny dźwięk po kliknięciu na odpowiednią strunę w oknie aplikacji – musimy tutaj polegać na słuchu. Drugi tryb wyłapuje dźwięk mikrofonem urządzenia i podaje nam wartość odchylenia aktualnego dźwięku danej struny. Ponadto możemy korzystać z trybu chromatycznego i automatycznego, do wyboru mamy 22 strojenia oraz zakładkę z poradami dla początkujących.

Aplikacja jest darmowa, posiada bardzo ładny i schludny interfejs, a pobierzecie ją stąd. Ja niestety mam Androida, więc nie powiem Wam jak Fender Tune się sprawuje.

AKTUALIZACJA 27.01.2017:
Stroik jest już dostępny również na telefony z Androidem. Możecie go pobrać w Sklepie Google Play


źródło: fender.com

O autorze

Komentarze zostały zablokowane