Prestiżowa marka Suhr – znana raczej z bardziej klasycznego podejścia do produkcji instrumentów – zapowiedziała wprowadzenie do swojej oferty… Washburna… czy tam innego, czarnego Ibaneza… no w każdym razie superstrata z siedmioma strunami.


Model MS7 ma być według producenta odpowiedzią dla osób, które poszukują tak zwanego „extended range”. Dlatego mamy tutaj 7 strun, mostek Hipshota, czarny mat, złe humbuckery, blokowane klucze oraz… skalę 25.5″ i fabrycznie założone struny 10-56.

Moim zdaniem z taką skalą to trochę strzał w kolano. Zwłaszcza, że filmik promujący tego Modern Strata przedstawia potężny djent i tłumienie w niskim strojeniu.

W każdym razie gitara na pewno będzie wykonana świetnie – w tej cenie musi. Miałem w łapach tylko kilka Suhrów i jak dla mnie były to typowe straty, które były doskonale wykonane, ale jednak sprawiały wrażenie gitar za maksymalnie 4000-5000. Ale złotych, nie dolarów. Jak będzie w przypadku tej siódemki? Nieprędko to sprawdzę, bo muszę jeszcze trochę dozbierać.

Poniżej reszta specyfikacji wiosła:
Model: Modern 7
Korpus i gryf: mahoń afrykański
Mostek: Hipshot 7 String Fixed
Skala: 25.5″
Radius podstrunnicy: 11” – 16″
Progi: 24 Jumbo ze stali nierdzewnej
Profil gryfu: Modern Elliptical 7
Podstrunnica: heban
Markery: macica perłowa
Klucze: Suhr Locking
Elektronika: Volume, Tone, przełącznik 5-pozycyjny
Przetworniki: 7 Hot Humbuckers

Tak jak pisałem – cena to 3500 dolarów. Jest to limitowana edycja, można składać preordery. Chętni?


źródło: suhr.com

O autorze

Komentarze zostały zablokowane