Firma Toontrack zapowiada wprowadzenie nowej wersji ich największego dzieła – czyli Superior Drummera. W dużym skrócie: będzie więcej i lepiej.


Superior Drummer 3 od swojego poprzednika ma różnić się nie tylko masą dodatkowych funkcji (chociażby rozbudowany edytor MIDI i patternów, całkowicie nowy mikser oraz konwersja WAV do MIDI), ale przede wszystkim o wiele bardziej rozbudowaną bazą próbek dźwiękowych. Już „dwójka” wydawała się stosunkowo duża, gdzie cały rdzeń brzmienia zajmował około 20GB. W przypadku SD3 firma Toontrack postanowiła jednak zaszaleć i całość ma zajmować grubo ponad 230GB – a w przypadku pobrania dodatkowych baz sampli jeszcze więcej. W tej pokaźnej ilości przestrzeni dyskowej ma mieścić się aż 6 zestawów perkusyjnych, a także około 350 sampli elektronicznych maszyn perkusyjnych.

Zapowiada się bardzo ciekawie. Więcej szczegółów technicznych znajdziecie w filmiku poniżej oraz specyfikacji na stronie producenta. Zerknijcie też na tabelkę z porównaniem wersji SD2 i SD3. Premiera ma mieć miejsce 12 września, a za podstawowy produkt zapłacimy 349€. Chętnie bym przetestował, ale jednak ilość danych jest przerażająca. Chociaż na szczęście możliwe jest też kupno SD wraz z biblioteką na dysku twardym.


źródło: www.toontrack.com

O autorze

Komentarze zostały zablokowane