Peavey zapowiada całkowicie nową konstrukcję stworzoną we współpracy z gitarzystą Periphery!


Wzmacniacz invective .120 oraz kolumna invective .212 to najświeższy wynik kolaboracji Peaveya i Mishy Mansoora, który z pewnością zadowoli wszystkich gitarzystów lubujących się w nowoczesnych odmianach muzyki metalowej.

Head jest oparty na czterech lampach JJ6L6GC i posiada trzy kanały – clean, crunch i lead. Kanał czysty to podobno całkowita nowość, która ma świetnie współpracować z zamkniętymi paczkami. Lead i crunch oparte na 6505, posiadają niezależnie kontrolowany poziom gainu i głośności, a współdzielą podbicie, sekcję korekcji oraz bramkę szumów. Reszta gałek to standard – master, resonance, presence, volume.

Tył wzmacniacza to wyjście kolumnowe z wyborem impedancji, wyjście DI, wejście i wyjście MIDI oraz wejście na footswitch, który posiada aż 9 presetów. Ponadto mamy dwie pętle efektów, redukcję mocy oraz dwa wyjścia 9V do zasilania efektów.

Jeżeli chodzi o kolumnę, to Peavey zdecydował się sosnową konstrukcję z głośnikiem Celestion Vintage 30 sparowanym z Creambackiem G12H-75. Paczka działa zarówno w mono (8ohm – 60W) i stereo (16ohm – 120W).

Czekamy na planowaną dostępność i cenę. W każdym razie zapowiada się moim zdaniem całkiem ciekawie. Pozostaje tylko jedna kwestia: does it djent?


źródło: peavey.com

O autorze

Komentarze zostały zablokowane