Nadchodzące święto Trzech Króli stało się dla Hagstroma okazją, aby zaprezentować limitowaną edycję gitar z serii nazwanej (niespodzianka) Three Kings.


Hagstrom wziął na tapetę swoje trzy najpopularniejsze kształty – Swede, Super Swede oraz Ultra Swede – będące wariacjami na temat LP. Dodano do tego dość mroczną stylistykę, według producenta wprowadzono też szereg ulepszeń, no i zastosowano pasujący do całości osprzęt.

Bez zbędnego owijania w bawełnę – krótko o specyfikacji. Wszystkie trzy gitary napędzają przetworniki stworzone przez Lundgrena na magnesach alnico i dają możliwość rozłączania cewek za pomocą push-pulla w gałce tonu. Super Swede ma dodatkowo nieco wydłużoną menzurę (jak na LP) do 25.5″ i posiada korpus z mahoniu z klonową nakładką. Pozostałe gitary to całkowicie mahoniowe konstrukcje. Poza tym standardowo jak to u Hagstroma zastosowano autorskie pręty napinające H-Expander oraz kompozytowe podstrunnice Resinator.

Jak widać poniżej gitary za sprawą wykończenia i specyficznej grafiki prezentują się dość mrocznie – dlatego według producenta mają nadać się również do mocniejszych gatunków muzyki.


źródło: hagstromguitars.com

O autorze

Komentarze zostały zablokowane